Grote Mid Century tafellamp messing & opaal glas DDR Oost-Europa, ca. 1950 (147625)
OverzichtDeze prachtige Mid Century tafellamp is meer dan alleen verlichting; het is een tastbaar stukje geschiedenis en designfilosofie uit de wederopbouwperiode van Midden- en Oost-Europa.
De makers lieten zich inspireren door de principes van het functionalisme en Bauhaus, stromingen die vorm en functie tot één geheel smolten. Geen overbodige versieringen, maar pure, tijdloze eenvoud waarbij elk materiaal en elke lijn een doel heeft.
Het stevige messing materiaal gecombineerd met het zachte opaal glas, zorgt niet alleen voor een elegante uitstraling, maar ook voor een perfecte balans tussen robuustheid en subtiliteit. Binnenin bevinden zich twee originele E14-fittingen van bakeliet.
Zo’n lamp vond je vroeger niet zomaar in een willekeurig huis; hij was bedoeld voor hotels, kantoren en stijlvolle woningen die kwaliteit en duurzaamheid hoog in het vaandel hadden staan. Denk aan de lobby van een charmant hotel, waar deze lamp gasten subtiel verlichtte terwijl ze genoten van hun koffie of een goed gesprek.
Tegenwoordig past deze lamp perfect in een modern interieur waar vintage charme en eigentijdse stijl elkaar ontmoeten. Of je ‘m nu gebruikt als sfeermaker op je bureau, als eyecatcher in de woonkamer of als een statement piece in een minimalistisch interieur — deze lamp weet altijd te imponeren. Het is een designobject dat niet alleen licht geeft, maar ook verhalen vertelt.
De elektriciteit is in goede werkende staat en de lamp verkeert in uitstekende vintage conditie: geen beschadigingen, breuken of scheuren. Alles is netjes en origineel.
Hoogte cm, diepte cm, lengte cm maten volgen
Heeft u vragen en/of wilt u overgaan tot bestellen klik hier!